لینک کوتاه : http://panasonic-group.com/?p=773

تلویزیون های پاناسوینک

تلویزیون تصویر ندارد 

زمانی که دستگاه شما تصویر ندارد می توانید از روی ریموت کنترل دکمه منو را فشار دهید، اگر صفحه نمایش منو باز شد (حالت OSD)، سورس های ورودی و پورت های ورودی تلویزیون را تست کنید. اگر صفحه نمایش منو (حالت OSD) باز نشد احتمال خرابی سخت افزار تلویزیون وجود دارد. در این صورت می توانید برای استفاده از تعمیرات در محل یا سرویس حمل و نقل مجموعه با مرکز نمایندگی خدمات پس از فروش پاناسونیک شماره ۰۲۶۳۶۱۱۵ تماس حاصل نموده و یا  فرم درخواست سرویس تعمیر را تکمیل نمایید .

چراغ چشمک زن سبز شده ولی تلویزیون تصویر ندارد 

معمولا زمانی که تلویزیون پاناسونیک را روشن می کنید چراغ پاور چند بار چشمک سبز بصورت متوالی زده و بعد از ثابت شدن رنگ آن تصویر را مشاهده می نمایید. اما در صورتی که دستگاه به هر علتی دچار عیب شده باشد بعد از چند بار چشمک زدن (رنگ سبز) ارور کد نمایان می شود. اگر دستگاه تصویر نداشته باشد و رنگ چراغ پاور سبز ثابت (غیر چشمک زن) باشد احتمالا حکایت از خرابی پنل ، تیکان یا مین برد دستگاه دارد .

تلویزیون تصویر ندارد و چشمک ممتد می زند 

زمانی که تلویزیون های پاناسونیک دچار عیب می شوند و شاهد چشمک زدن ممتد و قرمز رنگ چراغ استندبای تلویزیون هستید، اگر دقت بفرمایید چشمک ها با الگوریتم ثابتی تکرار می شوند. تعداد چشمک ها در فاصله زمانی مشخصارور کد دستگاه را مشخص می کند. برای خواندن ارور کدهای پاناسونیک روی همین لینک کلیک بفرمایید .

تلویزیون تصویر دارد ولی صدا ندارد

چنانچه روی ریموت کنترل تلویزیون کلید SD وجود دارد آن را کلید را فشار داده، دستگاه در حالت نمایش SD قرار می گیرد و یک موزیک پس زمینه ملایم پخش خواهد شد . اگر در این حالت صدای موزیک شنیده شد سورس های ورودی و پورت تلویزیون چک شود . اگر در حالت حالت نمایش SD صدای موزیک شنیده نشد خرابی سخت افزاری یا نرم افزاری وجود دارد که باید نرم افزار تلویزیون ریست شود  .در این حالت ابتدا از روی ریموت کنترل کلید منو را فشار داده و از طریق مسیر زیر اقدام بفرمایید تا نرم افزار دستگاه ریست شود و به تنظیمات کارخانه ای برگشته و مشکل مرتفع گردد . برای دریافت هر گونه راهنمایی و مشاوره فنی به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید  .

Menu > Setup > System Menu > Shipping Condition

علت مشاهده خط افقی روی صفحه تلویزیون

خط افقی روی تصویر تلویزیون می تواند ناشی از مشکل نرم افزاری یا مشکل سخت افزاری باشد. برای تفکیک بین این دو موضوع می توانید از روی ریموت کنترل کلید منو را فشار دهید. اگر صفحه نمایش منو باز شد و حالت OSD مشاهده شد و ضعف تصویر همچنان باقی بود، ایراد سخت افزاری است. در این حالت دستگاه را خاموش کرده و برای جلوگیری از آسیب بیشتر از دستگاه استفاده نکنید.

اگر در صفحه نمایش منو (OSD)، ضعف تصویر وجود نداشت به احتمال زیاد نرم افزار تلویزیون مشکل دارد. در این حالت ابتدا از روی ریموت کنترل کلید منو را فشار دهید و از طریق مسیر زیر اقدام بفرمایید تا نرم افزار دستگاه ریست شود و مشکل مرتفع گردد .

Menu > Setup > System Menu > Shipping Condition

در صورتی که با طی کردن مراحل فوق مشکل برطرف نشد با نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش پاناسونیک تماس حاصل نمایید یا فرم ثبت درخواست سرویس را تکمیل نمایید.

علت مشاهده خط عمودی روی صفحه تلویزیون

معمولا پنل تلویزیون در صورت استفاده ناصحیح از دستگاه چار عیب می شوند. به وجود آمدن خط های عمودی روی صفحه تلویزیون می تواند ناشی از نشت مایع (خیس شدن یا آب خوردگی پنل) باشد. همچنین ضربه خوردن صفحه نمایش یا ضعف در تولید هم می تواند از عوامل دیگر به وجود آمدن خطوط عمودی روی تصویر باشد. در هر صورت بهتر است تلویزیون را خاموش کرده و از پریز برق جدا نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرابی پنل تلویزیون می توانید به قسمت مقاله ها مراجعه نمایید.

تلویزیون زیر نویس را نمایش نمی دهد

زمانی که قصد دارید فیلمی را از طریق اتصال حافظه جانبی به تلویزیون تماشا کنید، برای این که زیرنویس نمایش داده شود پیشنهاد می شود حتما از فایلی استفاده نمایید که زیر نویس فیلم به آن چسبیده باشد و تنظیمات ابتدایی را از مسیر زیر انجام دهید . برای این کار ابتدا USB  را به تلویزیون متصل نمایید و فیلم را اجرا نمایید، سپس از روی ریموت کنترل مسیر زیر را طی کرده و در نهایت زیر نویس را روشن یا خاموش نمایید. وارد منو شده و گزینه آپشن را انتخاب نمایید و از قسمت تنظیمات زیرنویس را فعال نمایید .

 Menu > option > setting

چرا کانالهای تلویزیون نمی گیرد

گاهی به علت تغییراتی که ممکن است کودک شما به دلیل نا آشنایی با منوی دستگاه در آن ایجاد کرده باشد، تیونر تلویزیون نمی تواند به درستی کار کند و گیرنده داخلی شبکه های جمهوری اسلامی ایران را بگیرد . برای رفع مشکل می توانیداز روی ریموت کنترل مسیر زیر را طی نمایید . از مسیر منوی تنظیمات ، منوی سیستم و شرایط حمل، دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید که از ابتدا پیکربندی شود تا هرگونه تغییری از جمله بد افزار، دستکاری اطفال یا افراد بی تجربه  که باعث شده تغییراتی در سیستم های نرم افزاری تلویزیون ایجاد شده را به حالت کارخانه برگرداند. لازم به ذکر است در پیکر بندی سوال گیرنده دیجیتال یا آنالوگ پرسیده می شود که می توانید حالت دیجیتال را انتخاب کرده و اسکن اتوماتیک را فعال کنید . دستگاه کانال یابی می کند.

نحوه کانال یابی تلویزیون پاناسونیک

برای کانال یابی تلویزیون خود می توانید از ریموت کنترل دستگاه دکمه منو را فشار داده و مسیر زیر را طی نمایید. بهتر است حالت دیجیتال را انتخاب کرده و از اسکن اتوماتیک استفاده بفرمایید. ابتدا کلید منو را فشار داده و سپس وارد ستاپ شوید. از قسمت ستاپ، تیونینگ دیجیتال را انتخاب نمایید .

 Menu > Setup > Digital TV Tuning Menu > Tuning and Editing Channels

نحوه چیدمان کانال های تلویزیون

 از آنجایی که چیدمان کانال های ایران به صورت مرتب روی فرستنده انجام نشده، گیرنده ها هم به صورت مرتب کانالیابی نمی کنند. خوشبختانه شما بعد از کانال یابی می توانید چیدمان کانال ها را به دلخواه خود ویرایش کنید. در بعضی مدل ها حتی می توانید کانال مورد نظر را  تغییر نام دهید. همچنین در حالت OSD می توانید OSD دلخواه تان را روی کانال نمایش دهید. به محض خارج شدن از منو تنظیمات شما اعمال شده و به حافظه دستگاه سپرده می شود.

علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

قطع و وصل شدن تصویر ۲ علت متفاوت می تواند داشته باشد:

-اگر تصویر روی حالت گیرنده آنتن شبکه داخلی قطع و وصل شود، می تواند از ضعف قدرت یا کیفیت سیگنال آنتن باشد که با مراجعه به منوی تنظیمات، و تنظیمات تلویزیون دیجیتال، گزینه شرایط سیگنال را مشاهده می کنید. در این قسمت اگر شرایط سیگنال حالت سبز باشد یعنی سیگنال درست است اما اگر زرد باشد یعنی ضعف دریافت سیگنال وجود دارد که با تغییر آنتن یا سیم آنتن مشکل مرتفع می گردد.

-قطع و وصل شدن در شرایطی که از سورس دیگری تصویر پخش می شود که معمولا وقتی پیش می آید که تلویزیون با کابل hdmi  به دستگاه دیگری وصل است. در اینجا احتمال خرابی کابل hdmi یا مناسب نبودن کیفیت کابل hdmi مطرح می شود که باعث قطعی و وصلی تصویر می شود. با مراجعه به شرایط نگهداری دستگاه می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

Call Now Button