لینک کوتاه : http://panasonic-group.com/?p=776

ماکروفر های پاناسونیک

صفحه نمایش مایکروویو پاناسونیک پیغام H97 را نمایش می دهد . علت مشاهده ارور H97 چیست ؟

ارور H97 معمولا ناشی از افت ولتاژ در سیکل AC دستگاه ( مدار برق ورودی ) می باشد . ابتدا بهتر است از این که ماکروفر مستقیما به پریز برق متصل شده باشد ، اطمینان حاصل کنیم . اگر ناچار به افزایش طول کابل برق بودیم بهتر است از سه راهی با کیفیت بالا استفاده کنیم .

در صورتی که مایکروویو یا ماکروفر مستقیما به پریز برق متصل باشد و این ایراد مشاهده شد خرابی اینورتر دستگاه محتمل تر می باشد . که بهتر است با نمایندگی رسمی برتر پاناسونیک تماس حاصل نمایید .  یا جهت دریافت سرویس تعمیر در منزل یا در محل نمایندگی  فرم ثبت درخواست سرویس پاناسونیک گروپ را تکمیل نمایید .

این ایراد معمولا مربوط به مایکروفرهای سری ۵۹۵ و ۵۹۶ و ۵۹۷ که از آپشن های زیادی برخوردار هستند و  همچنین در دستگاه CD987 و CD997  که جزو دستگاه های بزرگ تر و vip هستند می باشد . علت ارور H97 بر اثر خرابی مگنترون ، اینورتر یا خرابی هر دوی آن ها می باشد .

صفحه نمایش مایکروویو پاناسونیک پیغام H98 را نمایش می دهد . علت مشاهده ارور H98 چیست ؟

این ایراد به علت افت ولتاژ برق شهر داخل دستگاه به وجود می آید که خود به دو دلیل اتفاق می افتد . اول این که می تواند بر اساس نقص در سیم کشی ساختمان یا استفاده از سیم سیار یا سه راهی سیم دار به وجود بیاید .اگر کیفیت سه راهی خوب نباشد از کابل  نازکی در آن استفاده شده که وقتی ماکروفر در حالت کارکرد قرار می گیرد به علت مصرف بالای جریان افت ولتاژ به وجود می آید و قسمت کنترل دستگاه آن را خاموش کرده و پیغام H98 می دهد تا از آسیب های بعدی جلوگیری شود .

علت بعدی نمایان شدن ارور H98  معمولا ناشی از عملکرد نا مناسب برد اینورتر یا مگنترون می باشددر واقع مشاهده ارور H98 در صفحه نمایش مایکروفر پاناسونیک زمانی است  که  خود مگنترون یا اینورتر مایکرو آسیب ببیند به نوعی که دستگاه کار کند اما جریان غیر مجازی استفاده کند . وقتی دستگاه سنس کند که جریان غیرمجازی استفاده می شود مشخصه افت ولتاژ برق شهر داخل دستگاه هست و دستگاه ارور H98 را نمایش می دهد و کار کرد سیستم را برای جلوگیری از آتش سوزی خود دستگاه و ساختمان متوقف می کند .

در هر دو مورد بعد از اینکه از سلامت سیم کشی مطمئن شدید و با اتصال دستگاه به پریز اصلی ، اگر مجدد ارور H98  را مشاهده کردید دستگاه را به مرکز خدمات پاناسونیک انتقال دهید  .

علت گرم نکردن ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک چیست؟

گرم نکردن دستگاه ماکروفر پاناسونیک  یکی از شایع ترین ایراد های مایکروویو ها می باشد که ناشی از عدم کارکرد صحیح مگنترون دستگاه است که می تواند ناشی از خرابی مگنترون یا برد اینورتر باشد  .

مایکروفر یا مایکروویو خاموش شده و روشن نمی شود . علت چیست؟ 

این مشکل در دو حالت اتفاق می افتد . حالت اول می تواند ناشی از نوسانات برق ورودی باشد و حالت دوم احتمال معیوب شدن قسمت های داخلی دستگاه ماکروفر پاناسونیک وجود دارد .

دستگاه ماکروفر پاناسونیک بعد از چند ثانیه خود به خود خاموش می شود  . علت چیست؟ 

به هر علتی اگر در سیکل عملکرد دستگاه اختلالی به وجود بیاید سیستم محافظت کنترل دستگاه به کار می افتد و دستگاه را از حالت کار به حالت stop بر می گرداند تا امکان استفاده از دستگاه را نداشته باشید. در این حالت توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به دستگاه و حفظ سلامتی خودتان از دستگاه استفاده نکنید . جهت دریافت سرویس از پاناسونیک گروپ میتوانید اینجا کلیک کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند .

دستگاه ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک صدای جرقه می دهد . علت چه چیزی می تواند باشد؟

چنان چه ظرف فلزی (هادی الکتریکی) در حالت مایکرو داخل دستگاه قرار گیرد امواج مایکروویو با شدت با جسم فلزی برخورد می کند و باعث بروز جرقه داخل مایکروفر می شود که این مساله می تواند باعث آسیب دیدگی آنتن مگنترون ماکروفر شود و به دنبال آن از بین رفتن خود مگنترون . لازم به ذکر است که وجود ذرات غذا که بعد از قرار گرفتن در زمان طولانی داخل محفظه سوخته و تبدیل به کربن می شود . با توجه به اینکه در فرکانس مایکرو کربن هادی الکتریکی است باعث به وجود آمدن ایراد فوق می گردد ، لذا توصیه می شود همواره محفظه مایکروفر از ذرات عذا پاک شود . در صورت بروز جرقه جهت چلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه ، دستگاه را از سیکل مصرف خارج کرده و با گروه پاناسونیک تماس حاصل نمایید .

برق دستگاه ماکروفر پاناسونیک به محض زدن کلید استارت start قطع شده و دستگاه کار نمی کند . علت چیست؟

با توجه به عملکرد مایکروویو به محض زدن کلید start ولتاژ  ۲۲۰ ولت  برق شهر به برد اینورتر مایکروفر شما متصل می گردد چنان چه برد اینورتر مایکروفر پاناسونیک شما آسیب دیده باشد به علت عبور جریان بالا فیوز های محافظ منزل از مدار خارج می شود. توصیه می گردد در صورت بروز این مشکل، این فرآیند را دو مرتبه تست نکنید . دستگاه شما آسب دیده است و برای جلوگیری از خسارت مالی و حفظ سلامتی خود دستگاه را از مدار خارج نمایید و جهت دریافت سرویس تعمیر در محل یا در منزل ، فرم درخواست سرویس از نمایندگی رسمی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک در کرج  را تکمیل و ارسال نمایید تا همکاران ما با شما در اسرع وقت تماس بگیرند .

سینی ماکروفر نمی چرخد . علت چیست؟

یکی از قطعات مایکروویو پاناسونیک موتور گرداننده سینی دستگاه (turntable motor)  است . در اکثر موارد به علت ورود آب (نشت آب) از شفت موتور فوق الذکر و آسیب دیدگی خود موتور اسن مشکل به وجود میاید .با توجه به تخصصی بودن فرآیند تعمیر روز دستگاه های مایکروفر پاناسونیک  پیشنهاد می شود به نمایندگی رسمی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک مراجعه نموده یا از خدمات تعمیر در منزل استفاده نمایید  .

صفحه نمایشگر تاچ روی مایکروفر کار نمی کند علت چیست ؟

ممبرین سوییچ دستگاه کلید هایی هستند که به صورت عامیانه به کلید تاچ یا صفحه نمایش معروف هستند. این کلید ها برای تعداد تاچ مشخصی طراحی و تولید می شوند به عنوان مثال می توانند ده هزار بار تاچ شوند و بعد از گذراندن این تعداد تاچ معیوب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می کنند که با مراجعه به نمایندگی مجاز پاناسونیک قابل رفع می باشد .

Call Now Button