لینک کوتاه : http://panasonic-group.com/?p=770

صوتی

علت خاموش شدن سینمای خانگی پاناسونیک 

خاموشی کامل دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی معمولا می تواند ناشی از بروز دو مشکل باشد. اولین دلیل خرابی می تواند بر اثر نوسان برق ورودی باشد . و علت دوم می تواند ناشی از آسیب دیدگی قسمت هایی از داخل دستگاه باشد (مدار تغذیه و سیستم کنترل)

که به جهت وجود احتمال برق گرفتگی باز کردن و دستکاری دستگاه به مصرف کنندگان توصیه نمی شود.

سینمای خانگی پاناسونیک بعد از زدن کلید استارت ، با صدای کوچکی خاموش می شود. علت چیست ؟

پاور سینمای خانگی پاناسونیک از دو مدار تغذیه مجزا از هم ساخته شدند. اولی مدار تغذیه و دومی مدار تغذیه اصلی یا مین پاور (main power). در صورتی که مین پاور (main power)  آسیب دیده باشد به محض زد کلید پاور رله وصل کننده ولتاژ به مدار مین پاور فعال می گردد. ولی به علت روشن نشدن مدار پاور اصلی به صورت اتوماتیک دوباره قطع می گردد. شما در واقع صدای قطع و وصل شدن رله متصل کننده را می شنوید.

در حالت دوم چنان چه قسمت هایی از دستگاه مانند آمپلی فایر یا سایر قسمت ها دچار آسیب دیدگی شده باشند به محض روشن شدن مدار تغذیه اصلی سیستم ایمنی دستگاه عمل کرده و مدار تغذیه اصلی را خاموش می کند .

علت ارور F61 در سینما خانگی پاناسونیک چیست؟

ارور F61 در سینما خانگی پاناسونیک به علت آسیب دیدگی در خود مدار تغذیه یا آمپلی فایر سینما به وجود میاید که در صورت بهتر است دستگاه به نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش پاناسونیک منتقل شود .

یک یا چند عدد از بلندگو های سینمای خانگی پاناسونیک صدا ندارد . علت چیست ؟

صدا نداشتن بلندگو های سینمای خانگی بطور کلی به ۳ دسته تقسیم میشوند.

۱. نیاز به تنظیمات نرم افزاری

۲. آسیب دیدگی بلندگو های دستگاه

۳. خرابی مدار آمپلی فایر سینما

راهکار تنظیمات نرم افزاری: از روی ریموت کنترل دستگاه سینما خانگی پاناسونیک خود با زدن کلید سراند یا سیستم کلید دالبی سیستم صوتی یا تنظیمات صوتی را در حالت movie یا  music  قرار می دهیم در این صورت تمامی بلندگو های سینمای پاناسونیک شروع به کار می کند .

برای پی بردن به خرابی خود اسپیکر ها، بهتر است فیش اسپیکر ها را با هم جابه جا نموده و اسپیکر معیوب را شناسایی نمایید و جهت دریافت سرویس به مرکز نمایندگی رسمی برتر پاناسونیک مراجعه نمایید .

دستگاه وایرلس سینما خانگی پاناسونیک کار نمی کند. علت چیست؟ 

در رابطه با کار نکردن وایرلس سینما خانگی پاناسونیک حالت های زیر را بررسی نمایید :

حالت اول: چراغ روی دستگاه وایرلس در صورت خاموش بودن اسپیکر سبز است. در  صورتی که چراغ دستگاه وایرلس سبز باشد ، به وسیله تنظیمات نرم افزاری می توانید مشکل را حل کنید.

حالت دوم : در صورتی که چراغ روی دستگاه وایرلس قرمز باشد ،به این معنی است که ارتباط بین دستگاه وایرلس و سینمای خانگی پاناسونیک شما قطع شده است  .در این حالت پیشنهاد می کنیم از صحیح قرار گرفته شدن کارت وایرلس در پشت سینمای خانگی مطمعن شوید.  بهتر است یک بار دیگر سینمای خانگی و وایرلس را از برق خارج نموده و دو مرتیه به سیکل برگردانید . چنان چه مشکل حل نشد سینمای خانگی را به همراه مرکز وایرلس به نمایندگی مجاز پاناسونیک انتقال دهید .

علت مشاهده ارور No disk در سینمای خانگی پاناسونیک چیست ؟

نو دیسک شدن سینمای خانگی پاناسونیک به این معنی است که سینمای شما نمی تواند اطلاعات CD قرار گرفته داخل CD ROM را اجرا کند . این امر به دو دلیل اتفاق می افتد . اول اینکه احتمالا CD شما کثیف یا مخدوش شده است که با تعویض  CD می توانید از سالم بودن دستگاه خود مطمئن شوید. در صورتیکه دستگاه سینمای خانگی شما  هیچ یک از CD ها را اجرا نکرد اپتیکال هد دستگاه شما خراب شده است که شما می توانید جهت رفع این نقیصه با مرکز خدمات پاناسونیک گروپ در البرز تماس حاصل نمایید .

علت مشاهده ارور No play در سینمای پاناسونیک چیست ؟

ارور کد NO disk در سینمای پاناسونیک ناشی از ضعف سینمای خانگی می باشد . این بدین معناست که دستگاه شما وجود CD را در CD ROM تشخیص  می دهد اما نمی تواند اطلاعات آن را اجرا کند . چنان چه با تعویض CD اشکال مرتفع نگردید جهت رفع مشکل و دریافت راهنمایی بیشتر با تیم حرفه ای پاناسونیک گروپ تماس حاصل نمایید .

علت باز نشدن درب رام سینمای خانگی پاناسونیک چیست؟

چنانچه با زدن کلید اجکت  eject درب CD ROM سینما خانگی شما باز نمی شود ، می توانید دایره ایراد را با انجام فرایند زیر کوچک تر کنید . ابتدا کنترل کنید که آیا زدن با کلید eject دیسپلی سینمای خانگی پاناسونیک شما (صفحه نمایش ) کلمه open  را نمایش می دهد یا خیر . اگر دستور open را روی صفحه نمایش دیدید مفهوم آن این است که مدار سیستم کنترل فعالیت خود را درست انجام داده و مکانیزم دستگاه یعنی DVD ROM ایراد دارد.

در غیر این صورت احتمال خرابی درمدار سیستم کنترل دستگاه شما وجود دارد . توصیه می شود که دستگاه  را از برق جدا نمایید و دو مرتبه به برق وصل کنید. این بار به جای زدن کلید power on مستقیما کلید eject را فشار دهید. دستگاه های پاناسونیک در حالت استندبای با زدن کلید eject روشن شده و به مرحله eject می رود .

Call Now Button